Videoreportáž z ISO 9001 auditu

Vážení přátelé, ano!

Tedy respektive ne, alespoň prozatím ne, poslední díl Večerníčku ještě není dopsán. Zato jsem se rozhodl zareagovat na četné žádosti o další podrobnosti k oněmu slavnému ISO 9001 auditu, tedy jak to, že to dopadlo, jak to dopadlo.

Q: Tell me about the biggest achievement in your career?
A: I helped the auditor use the blinders so that he could steer away from all the Major NCRs that were casually hanging around…

(honzátko at job interview)

Musím přiznat, že Jean-Luc Picard, alespoň ten skutečný, je opravdový mistr svého řemesla. Elegance, s jakou se vyhýbal všemu, co se s úspěchem dalo vyeskalovat na Major NCR (kritickou neshodu, která může, není-li poměrně rychle a dostatečně účinně vyřešena, vést i k pozastavení nebo dokonce odebrání ISO 9001 certifikace), byla hodna anglického gentlemana z upper class.

Celý půlden, zatímco byla auditována kvalita, services a následně globální HR, navigoval Auditor diskusi zkušeně tak, aby se nedotkl ničeho, čeho se dotknout nemusel, obzvláště pak ne těch Majorů, které tam skutečně visely na každém rohu. Napočítal jsem čtyři; zůstal vždycky přesně jednu otázku před ní.

To pravé mistrovství ale předvedl odpoledne; když se začal zabývat otevřenými findingy z předchozího auditu, říkal jsem si, tak, teď to spadne!

A vono ne.

– „I am sorry, Paul, but so far we were unable to close this one.“
– „Ok, let me see… So you’ve made some progress since my last visit!“
– „So we did.“
– „In that case, let me close the original one and raise a new one…“

Anebo…

– „Hmm, at least you’ve addressed the other one, and it was related… Well, this is too small for a Major, hmmm… you know, you are saying that it is almost done, let me keep this open for now, but you have to close it before I write the report…“

Prostě a jednoduše, auditor se s přehledem vyhnul všem nízko zavěšeným Majorům, a když už přece jen nějakého shodil, vzal ho do dlaně, láskyplně ho pohladil a s omluvným „Necháme ho růst, von je ještě moc malinkej,“ ho pověsil zpátky na strom. A já čuměl jak puk. 🙂

Mohl bych se rozepisovat dál, ale někdy jeden obrázek vydá za tisíc slov, a o videu to platí obzvláště. Inu, račte se přesvědčit — přesně takhle to vypadalo:

Auditor a Major NCR

 

A co z toho vyplývá?

Don’t cry for me, Acisiontina,
the truth is you don’t need me,
all through the audits,
all that NCRs,
I kept my promise,
you have your certificate…

Moc se to nerýmuje, ale to nevadí. Show must go on, a tenhle blog rozhodně nekončí. Ono v každém procesu je kousek kvality…

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Všehochuť se štítky , a jeho autorem je honzatko. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *